COUNTY CHAMPION OF CHAMPIONS SINGLES CHAMPIONSHIP

 

           
THE BRIAN BORTHWICK CUP

 

 

BRIAN BORTHWICK CUP

WORCESTERSHIRE BOWLING ASSOCIATION
CHAMPION OF CHAMPIONS
PRESENTED BY
BRIAN BORTHWICK
2003

           
2017CofCWinner

 

 

 

2017 WINNER

Andrew Millward

Chester Road

 

           
THE ENID DEEPROSE SALVER

 

 

ENID DEEPROSE SALVER

WORCESTERSHIRE BOWLING ASSOCIATION
CHAMPION OF CHAMPIONS
RUNNER UP
PRESENTED BY
N.S. DEEPROSE

           
2017CofCRunnerUp

 

 

 

2017 RUNNER UP

Graham Williams

Manor Park

 

           
    WINNER   RUNNER UP  
           
1977   A. Stebbings Manor Park B.C. K. Riley Broadway B.C.
1978   F. Summers Brotherhood B.C. A. Watkins Gilt Edge B.C.
1979   J. Duggan Vines Park B.C. A.C. Hall Brotherhood B.C.
1980   R. Watkins Brotherhood B.C. T. Albutt Bromsgrove Town B.C.
1981   G. Readman Redditch Liberal B.C. I. Jenkins Barbourne B.C.
1982   R. Grainger Chain Wire B.C. M. Weaver Gilt Edge B.C
1983   K. Pountain Manor Park B.C. B. Gould Broadway B.C.
1984   A.H. Russell Brotherhood B.C. D. Wilde M.E.S & S.C. B.C.
1985   G.N. Burgess Gilt Edge B.C. H. Lane M.E.S & S.C. B.C.
1986   R. Stanley M.E.S & S.C. B.C. J. Tustin Evesham B.C.
1987   A.G. Lambert Pershore B.C. M. Barnett NALGO B.C.
1988   M. Barnett NALGO B.C. M. Atkins Worcester Co-op B.C.
1989   B. Borthwick Worcester Co-op B.C. B. Hay High Duty Alloys B.C.
1990   N. Smith Chain Wire B.C. R. Palmer Brintons B.C.
1991   R. Cotton B’grove {DDs&S} B.C. A. Sier Brotherhood B.C.
1992   D. Saunders Vines Park B.C. D. Marchant St Dunstan’s B.C.
1993   S. Poyner Kays B.C. A. Jackson Broadway B.C.
1994   B. Borthwick Worcester B.C. H. Addison Malvern {Priory} B.C.
1995   S. Clake High Duty Alloys B.C. D. Hall Brintons B.C.
1996   P. White Bredon B.C. R. Higgins Pershore B.C.
1997   L. Jones Chester Road B.C. V. Rule Barbourne B.C.
1998   J. Cambridge Brotherhood B.C. D. Jones Bank House Hotel B.C.
1999   A. Burbridge Vines Park B.C. S. Poyner Kays B.C.
2000   B. Borthwick Worcester B.C. No runner-up this season
2001   P. Speake Broadway B.C. D. Brotherton Evesham B.C.
2002   G. Burgess Gilt Edge B.C. P. White Bredon B.C.
2003   M. Hubbard Telford & Wrekin B.C. No runner-up this season
2004   A. Jackson Worcester B.C. M. Cawte Powick B.C.
2005   A. Griffiths St Dunstan’s B.C. A. Walters Broadway B.C.
2006   J. Attwood Crystal B.C. M. Hubbard Telford & Wrekin B.C.
2007   P. Kitchen Chester Road B.C. A. Walters Broadway B.C.
2008   A. Burbridge Worcester B.C. C. Cooper Broadway B.C.
2009   P. Kitchen Chester Road B.C. M. Pullin Bredon B.C.
2010   R. Hall Worcester B.C. S. Poyner Vines Park B.C.
2011   R. Smith Hewell B.C. A. Millward Chester Road B.C.
2012   R. Atkins Worcester B.C. G. Roberts Barbourne B.C.
2013   R. Atkins Worcester B.C. D. Bond Redditch B.C.
2014   A. Walters Broadway B.C. R. Atkins Worcester B.C.
2015   A. Griffiths St Dunstans B.C. No runner up this season
2016   K. Weaver Gilt Edge B. C. R. Moule Vines Park B.C.
2017   A. Millward Chester Road B.C. G. Williams Manor Park B.C.