LADIES FOURS CHAMPIONSHIP

Winners Receive the Malvern Hills Trophy

Runners up Receive the Doreen Bawn Trophy

 

 

       
Ladies County Rinks Winners

THE MALVERN HILLS
URBAN DISTRICT COUNCIL
TROPHY

       

 

 

2019 Winners

Rita Amphlett
Heidi Menijtes
Jane Ricken
Joan Butler

Barbourne B.C.

 

 

fourswinners20193
       
runneruptrophyfours

 

Runners Up Trophy 

Doreen Bawn Trophy

 

       

 

 

2019 Runners Up

Helen Simmonds
Hilary Panting

Joyce Lamb
Sue Cullis

St Dunstans B.C.

 

 

foursrunnerup 
       
1947 Winners:   Malvern
  Runners-Up:    
1948 Winners:   Malvern
  Runners-Up:    
1949 Winners: E. Evans, M Berrisford, E Goodey, D Brewster Cripplegate Park
  Runners-Up:    
1950 Winners:   Malvern
  Runners-Up:    
1951 Winners:   Malvern
  Runners-Up:    
1952 Winners:   Malvern
  Runners-Up:    
1953 Winners:   Malvern
  Runners-Up:    
1954 Winners:   Malvern
  Runners-Up:    
1955 Winners:   Malvern
  Runners-Up:    
1956 Winners: E. Haddon, E. Hawkins, E. Cooper, G. Johnson Cripplegate Park
  Runners-Up:    
1957 Winners:   Barbourne
  Runners-Up: B. King, J. Riley, B. Robertson, I. Smallbone Broadway
1958 Winners: D. Brewster, G. Dee, W. Cooper, E.Evans Cripplegate Park
  Runners-Up:    
1959 Winners: D. Brewster, G Dee, W.Cooper, E. Evans Cripplegate Park 
  Runners-Up:    
1960 Winners: D. King, J. Riley, B. Robertson, I. Smallbone Broadway
  Runners-Up:    
1961 Winners: D. King, J. Riley, B. Robertson, I. Smallbone Broadway 
  Runners-Up:    
1962 Winners:   Barbourne
  Runners-Up:    
1963 Winners:   Malvern 
  Runners-Up:    
1964 Winners: D. King, J. Riley, B. Robertson, I. Smallbone Broadway
  Runners-Up:    
1965 Winners: W. Cope, D Price-Jones, G. Hadley, M Berrisford Cripplegate 
  Runners-Up:    
1966 Winners:   Barbourne 
  Runners-Up:    
1967 Winners: 3 Team members not known, I. Smallbone Broadway
  Runners-Up:    
1968 Winners:   Broadway 
  Runners-Up:    
1969 Winners: 3 Team members not known, I. Smallbone Broadway
  Runners-Up:    
1970 Winners: C. Albutt, H. Quarterman, J. Riley, I. Smallbone Broadway
  Runners-Up:    
1971 Winners: M. Hawkins, Q. Daucey, D Holmes, E Douglas Cripplegate 
  Runners-Up:    
1972 Winners: W. Cope, M. Humphries, M Harper, D Price-Jones Cripplegate 
  Runners-Up:    
1973 Winners: B Bowen., E Paintin, J. Colquhhoun, B. Burton Cripplegate 
  Runners-Up:    
1974 Winners: B. Bowen, E. Paintin, I Thomas, J. Colquhoun Cripplegate
  Runners-Up:    
1975 Winners: C. Albutt, D. Beale, J. Riley, I. Smallbone Broadway
  Runners-Up:    
1976 Winners: C. Albutt, M. Swann, D. Beale, I. Smallbone Broadway
  Runners-Up:    
1977 Winners:   Barbourne 
  Runners-Up:    
1978 Winners: E. Stanley, M. Harper, E. Paintin, J Colquhoun Cripplegate
  Runners-Up: M. Swann, D. Beale, C. Albutt, I. Smallbone Broadway
1979 Winners: M. Swann, D. Beale, C. Albutt, I. Smallbone Broadway
  Runners-Up:    
1980 Winners:   Bromsgrove
  Runners-Up:    
1981 Winners: B. Bishop, A. Taylor, M. Harper, E.Summers Cripplegate
  Runners-Up: D. Bruce, M. Swann, I. Herbert, I. Smallbone Broadway
1982 Winners: D. Bruce, I. Herbert, C. Albutt, I. Smallbone Broadway
  Runners-Up:    
1983 Winners: V. Stebbings, M Wharton, M. McFee, M. Endean Cripplegate
  Runners-Up:    
1984 Winners:  D Hall, M Willis, R sowerbutts, P Turner Bredon
  Runners-Up:    
1985 Winners: D. Bruce, I. Herbert, C. Albutt, I. Smallbone Broadway
  Runners-Up: C. Pither, J. Parfitt, R. Wilkes, V. Bruce Broadway
1986 Winners:   Bromsgrove 
  Runners-Up:  J Partridge, J Green, R sowerbutts, J Pullin Bredon 
1987 Winners:   Malvern
  Runners-Up: C. Pither, J. Parfitt, R. Wilkes, V. Bruce Broadway
1988 Winners:   Worcester Ladies
  Runners-Up: C. Pither, R. Wilkes, J. Parfitt, V. Bruce Broadway
1989 Winners:   Bromsgrove
  Runners-Up:    
1990 Winners:   Hewell
  Runners-Up:  C Rimell, B Chinn, V Hall, P Cole Littleton
1991 Winners: J. Clarke, D. Nickson, S. Oliver, D. Bruce Broadway
  Runners-Up:    
1992 Winners:  R Sandoz, J Sedgley, L Sandoz, E O'Hara Gilt Edge
  Runners-Up:    
1993 Winners:   Droitwich Spa
  Runners-Up: P. Jew, J Smth, G Neilson, W Hayes Worcester Ladies
1994 Winners:  B, Williams, M Russell, V Clayton, E O'Hara Gilt Edge
  Runners-Up:    
1995 Winners:   Chainwire
  Runners-Up:    
1996 Winners:   Bromsgrove
  Runners-Up:    
1997 Winners:   Malvern Victoria
  Runners-Up:    
1998 Winners:   Pershore
  Runners-Up:  J Green, R Sowerbutts, J White, J Pullin Bredon
1999 Winners:   Bromsgrove
  Runners-Up:    
2000 Winners:   Bromsgrove
  Runners-Up:    
2001 Winners: S. Davies, E. Crosbie, V. Hall, J. Parfitt Broadway
  Runners-Up:    
2002 Winners:   Pershore
  Runners-Up:    
2003 Winners:   Bromsgrove
  Runners-Up:  R Sandoz, P Logan, L Goucher, L Sandoz Gilt Edge 
2004 Winners: S. Davies, E. Crosbie, V. Hall, J. Parfitt Broadway
  Runners-Up:    
2005 Winners:   Chester Road
  Runners-Up:  M Christopher, G Cooper, J Davis, C Glover Gilt Edge 
2006 Winners: E. Crosbie, B. Creswell, S. Davies, V. Hall Broadway
  Runners-Up: J. Barnes, Y. Hopkins, D. Compton, D. Jackson Broadway
2007 Winners: J. Parfitt, B. Creswell, S. Davies, V. Hall Broadway
  Runners-Up:    
2008 Winners:   Hewell
  Runners-Up:    
2009 Winners: J. Parfitt, T. Emms, S. Davies, V. Hall Broadway
  Runners-Up:  C Winnett, A Cotton, A Roberts, S Heming Littleton 
2010 Winners: A. Cartwright, A. Hutchings, S. Allies, A. Taylor Pershore
  Runners-Up: M. Stokes, P. Logan, L. Goucher, S. Inchley Gilt Edge
2011 Winners: S. Davies, V. Hall, J. Parfitt, L. Bowen Broadway
  Runners-Up: A. Cartwright, A. Hutchings, S. Allies, A. Taylor Pershore
2012 Winners: S. Davies, V. Hall, J. Parfitt, L. Bowen Broadway
  Runners-Up: C. Glover, T. Hooper, J. Williams, P. Griffith Barbourne
2013 Winners: V. Hall, M, Ford, J. Parfitt, S. Davies Broadway
  Runners-Up: L. Hillson, H. Panting, J. Lamb, M. Borthwick St Dunstans
2014 Winners: L. Ashby, D. Jackson, B. Creswell, A. Stanton Broadway 
  Runners-Up: V. Hall, M. Ford, J. Parfitt, S. Davies Broadway 
2015 Winners: No Winner - Final not played  
  Runners-Up: No Runners-Up - Final not played  
2016 Winners: V. Hall, L. Howell, J. Parfitt, S. Davis Broadway
  Runners-Up: L. Ashby, D. Jackson, B. Cresswell, A. Stanton Broadway
2017 Winners: L. Ashby, J. Parfitt, S. Davies, A. Stanton Broadway
  Runners Up; J. Hunt, A. Perry, L. Hine, K. Young Bredon
2018 Winners: L Ashby, J Parfitt, S Davies, A Walters Broadway
  Runners Up: V Hall, M Shephard, T Emms, D Jackson Broadway
2019 Winners:    
  Runners Up:    
2020 Winners:    
  Runners Up: